Повернутися на сторінку

Коментарів: 27

 1. 2016-02-10 в 22:44:37 | Зіркохід

  Непогано, дуже непогано. Якби ще автор з більшим пієтетом поставився до читачів і вичитав твір! Та викинув куди подалі купу-купезну кальок з російської на кшталт "вірно", "копчик" та іже з ними! На жаль, поки що маємо те, що маємо.

  Твір хороший, але не без але. smile Як на мене, "наголоси" розставлені трохи не в тих місцях. Тобто для цього конкретного конкурсу, та й узагалі, здається, було б ефектніше, якби читач довідався про особливі потреби ГГ в самому-пресамому кінці. Отоді був би справжній фінт. Наразі ж його нема взагалі. ГГ полетів - і прилетів. Те, що мало б із гуркотом утелющити читача по черепушці, пшикнуло ближче до середини, викликавши непрохану асоціацію з Аватаром задовго до його-таки згадки в тексті.

  Ну і ідея з телепортом на КК аж ніяк не нова.

  Щоправда, все згадане можна за бажання легко виправити і зробити із твору цукерку чи кому що там подобається. smile

 2. 2016-02-10 в 23:57:59 | Док

  Вітаю, Авторе.

  Друге оповідання підряд з історією про чоловіка, котрий пройшов війну. Цікаво порівняти.

  З позитиву – тут ГГ сприймається реальніше, більш прописаною є фантідея (у попередньому вона надто туманна).

  Якщо попереднє оповідання підійшло б для жіночого журналу, тут маємо текст з певною термінологією, який би пасував якомусь науково-технічному виданню з рубрикою «фантастика». Зрозуміла й прийнятна ідея – інвалід фізично не здався і не став інвалідом у духовному сенсі.

  Але – дане оповідання програє попередньому легкістю мови. Авторе, врахуйте: при всій моїй повазі до наукової фантастики, у сучасному світі з великою кількістю тих, хто вважає себе потенційним письменником, у вас є шанс загубитися й програти. Причина – оповідання чудово сприйметься поціновувачами саме такого стилю, любителів смакувати якісь дрібні деталі, знаходити в них приховані ребуси. Але таких – не так вже й багато. Завдання сучасної наукової фантастики – залучати якомога більше прихильників, адже вона останнім часом істотно втратила свої позиції. Для цього НФ-ідеї й фактаж бажано подавати дозовано, розбавляючи легшим, динамічним матеріалом.

  Читаючи «Селфі», мені доводилося час від часу перечитувати окремі абзаци. Очікуваного наростання інтриги не отримав. Вийшла досить монотонна розповідна історія без особливої кульмінації. І, як і в попередньому творі, фінта не виявилось – все досить передбачувано.

  Як вже відмічав Зіркохід, текст треба добре вичитати і таки змінити акценти.

  Успіху!

 3. 2016-02-11 в 00:01:22 | Док

  Додам до попереднього коментаря: перші 8 абзаців читаються набагото легше й динамічніше, ніж наступний текст. Чи то Автор видихся на ранніх етапах, чи то його змінили.

  Робимо висновки.

 4. 2016-02-15 в 11:17:53 | Ragnar

  Якби ще автор з більшим пієтетом поставився до читачів і вичитав твір! Та викинув куди подалі купу-купезну кальок з російської на кшталт "вірно"

  Панове, а що не так зі словом "вірно"? Я його ще з третього класу (далекого 1999 року) чимало разів зустрічав на просторах української літератури. Ба, навіть зараз, у сучасних перекладах, та авторів зустрічається слово "вірно". Дідько, та навіть серед підручників фізики, математики й інших точних наук. Я розумію, що "вірно" походить від російськомовного "вєрно"... але ж воно вже настільки сильно вкорінилося в нашій літературі, що від нього подітися нікуди.

  А щодо всього іншого погоджуюся. Автору треба було трохи більше попрацювати над текстом.

 5. 2016-02-15 в 18:54:23 | Зіркохід
  Панове, а що не так зі словом "вірно"?

  Та з ним усе гаразд. Просто в українській мові воно має одне-єдине значення. А тут ужито кальку з російської, яку належало б замінити нашим "слушно" чи "правильно". Що ж до "вкорінилося" - "...політь бур'ян, чистіша від сльози вона хай буде..." (С).

 6. 2016-02-15 в 20:43:56 | Ал
  Панове, а що не так зі словом "вірно"?

  Не зважайте, тут на Фортеці секта нюношківців промишляє, для них все написане після двадцятих — один суцільний русизм.

 7. 2016-02-16 в 23:52:37 | Автор
  А тут ужито кальку з російської, яку належало б замінити нашим "слушно" чи "правильно".

  За "правильно" мені теж пеняли, що, мовляв, русизм.

  Якби ще автор з більшим пієтетом поставився до читачів і вичитав твір!

  Автор вичитав твір як міг. Автора ображає думка про те, що він з неповагою ставиться до своїх читачів. А всі, хто радили "вичитувати" обмежились загальними словами. Народ, я перепрошую, тут конкурс правопису? Бо у мене враження що "треба прискіпатись, напишу-но я, що текст невичитаний".

  Завдання сучасної наукової фантастики – залучати якомога більше прихильників, адже вона останнім часом істотно втратила свої позиції.

  Автор не вважає за потрібне залучати якомога більше прихильників. На жаль автор розуміє, що видаватись десятками тисяч екземплярів він не буде. Тому вважає за потрібне не залучати більше цільової аудиторії, а краще працювати на свою цільову аудиторію. А ще автор поважає своїх читачів і певен, що вони розберуться із тими подробницями, які роблять наукову фантастику - науковою.

 8. 2016-02-16 в 23:59:17 | Автор

  2 Зіркохід

  Тобто для цього конкретного конкурсу, та й узагалі, здається, було б ефектніше, якби читач довідався про особливі потреби ГГ в самому-пресамому кінці.

  Такий варіант розглядався і був відкинутий з етичних міркувань. Мета твору - крім іншого - привернути увагу читача до деяких проблем суспільства. Нагадати про існування людей, яких непомітно на вулицях. Використання такого "прийому" означало б чергове замовчування цього питання. До речі, в попередньому варіанті твору ГГ пересувався у інвалідному візочку, проте, як виявилось, ситуація суттєво краща, ніж я думав. Дуже приємно насправді.

  Щодо фінта... прикро, що доведеться пояснювати. Можливо це варто буде якось додати у твір. А поки що просто натякну: перегляньте найвідоміші селфі за січень 2016 року - може знайдете в оповідання якийсь фінт. Це не відповідь, це натяк на натяк.

 9. 2016-02-17 в 00:02:45 | Автор

  Автор дякує всім читачам та критикам твору. І просить конструктивнішої критики, такої, яка дозволить покращити як цей твір, так і наступні.

 10. 2016-02-19 в 12:09:31 | Олександр

  То вже не перший автор просить конструктивної критики. Особливо порадували зі словом "кобчик", оце так русизм. Авторе, а ви тут вперше? Я потрапив випадково через гугл, і читаю вже третій конкурс. З коментарів батьків-засновників, як я зрозумів, визнаних майстрів фантастики , дивувався ще одразу. Якщо про твір, то критикувати там немає що. По суті, гарне оповідання, цікаво читалось, головне - цікавий герой з правдивим і симпатичним світосприйняттям. Дякую.

 11. 2016-02-19 в 15:28:57 | нонейм

  Сатира. Вже непогано. Ще б на фейсбук щось таке, ні, краще на вконтактє. А, не зважайте, авторе. Успіху вам, а мені вже досить, перечитався.

 12. 2016-02-19 в 17:05:29 | Автор

  2 Олександр

  Особливо порадували зі словом "кобчик", оце так русизм.

  У мене все-таки коПчик. А як правильно? "куприкова кістка"? Ще й в прямій мові? Нє, ви знаєте когось, хто в побуті вживає інше слово?

  На критику таки сподіваюсь.

  2 нонейм

  ??

 13. 2016-02-19 в 17:51:58 | Зіркохід

  Куприк і буде. grin Широко вживається в побуті.

 14. 2016-02-24 в 23:30:58 | Волеслав

  Супер!

  Одна з історій, що захопила настільки, що забув про те, що це конкурс, і треба шукати ляпи в тексті.

  Отримав величезне задоволення від читання.

  Дякую автору.

 15. 2016-02-25 в 22:14:22 | автор

  дякую

 16. 2016-02-26 в 14:40:19 | Олександр

  Авторе, мав на увазі критиків, яким не подобаються аж такі страшні русизми.

 17. 2016-02-26 в 22:42:32 | автор

  Тут такі. Це ще технарі не набігли...

 18. 2016-02-26 в 23:14:50 | Тетяна

  Оповідання сподобалося, зворушило. Звичайно, ця історія - не про телепорт чи селфі, а про інваліда, який намагається не просто так-сяк пристосуватися до нового життя, а жити гідно, не скигліти, не опускати голови та рук. Проте, на жаль, є ляпи та "роялі у кущах". Виникає питання: що, ГГ - єдина безнога людина на планеті? Чому він змагається "у легкій вазі"з гімнасткою, карликом, пігмєєм? Невже у Сполучених Штатах не знайшлося жодного інваліда-спецназівця з відповідною технічною освітою, і організаторам експедиції не залишається нічого іншого, як шукати претендентів серед екзотичних осіб в екзотичних країнах? На мою думку, слід було б більш ретельно продумати критерії відбору: вага-кваліфікація-мотивація, натякнути, що кандидатури інших інвалідів також розглядалися, та перевагу віддали ГГ, тому що... (тут - слово автору). Та й організатор експедиції-мультимільонер не буде особисто спілкуватися з найманим працівником (навіть найнятим для надзвичайно секретної та делікатної місії) - доручить цю справу своїм представникам. Це - лише те, що на поверхні і викликає відчуття "не вірю".

  Стосовно піклування держави про інвалідів (дешевше забезпечити протезами, ніж пандусами) спишемо на недалеке майбутнє. Насправді для декого зараз дешевше і зручніше не помічати цю проблему взагалі. Багато інвалідів помирає, не дочекавшись "державних" візків та протезів. Це - про те, як справи йдуть у реальності, проте цей нюанс несуттєвий для твору. Врешті-решт, ГГ з протезами могли допомогти і волонтери.

  Загальне враження - твір ще сирий і трохи не дотягує, та після доопрацювання може стати цікавим та зворушливим оповіданням.

 19. 2016-02-27 в 09:04:13 | автор

  Тетяно, ви не праві по багатьох пунктах.

  1. Почну з кінця, щодо протезів. У першому варіанті твору держава забезпечила лише дешевим візочком, проте вивчення матеріалу показало, що переважаюча більшість інвалідів війни зараз забезпечуються біомеханічними протезами. Причому - державним коштом. Інколи дуже дорогими. Подекуди включаються волонтери та інші фонди, але якщо реабілітація проходила за кордоном - то усерівно через державу. Наскільки я зміг - перевірив цю інформацію. Приємно, що реальність виявилась кращою ніж мої (і вашу) думки про неї. І не варто автоматично повертати на стежину #зрада

  2. Конкретно цей міліонер - досить таки екстравагантна особистість, його прототип інколи робить цікаві вчинки. І, зауважу, тут він спілкується не з ким-попало, а із людиною, від якої залежить доля багатомільярдних інвестицій і мотивація якої украй важлива. Хоча б тому, що це квиток в один бік, якщо щось не вийде - плану "Б" не передбачено, евакуації не буде. А ще із людиною, з якою доведеться поділитись славою першого кроку на Марсі.

  3. ГГ не єдина безнога людина, розглядаються багато варіантів. Жаль, що ви не звернули увагу, проте поясню. Як ви вважаєте, скільки важить здоровань-спецназівець без ніг? З ногами - під 100 кг. За даними умовами потрібно вкластися в дуже малу вагу, порядка 35 кілограмів. Крім ваги є вимоги до фізичної сили, рівня самоконтролю, освіти, інтелектуального розвитку, мотивації. Тому ситуація саме така, як ви сказали і про яку написано: доводиться перетрушувати геть усіх, хто підходить під параметри ваги і подальші - фізичної сили, освіти ітд ітп. Перелік наступних кандидатів показує, що вибір справді дуже маленький в масштабах планети.

  Ну й пункт 4.

  Придратись можна до будь-якого героя - чому саме Робінзон Крузо герой твору? Чому не хтось із інших, кого викидало на безлюдні острови?

  Якби Ілон Маск Алан Меск вибрав кореянку - було б оповідання про просту корейську школярку яка летить на Марс smile І питання звучало б точно так само: чому саме її?

  Відповідь, мабуть, звучатиме так: "тому що твори цього жанру та напрямку розповідають про незвичайних людей в незвичайних ситуаціях".

  Дякую за увагу, сподіваюсь, що додав вам оптимізму.

 20. 2016-02-27 в 13:31:19 | Тетяна

  Стосовно інвалідів - проблема знайома зсередини, тому і зачепило. Можливо, інвалідами війни держава опікується краще. Мої рідні своєї черги не дочекалися, та й не сподівалися на допомогу. Взагалі, попервах для безногого, навіть на візку чи то протезах, самостійно пересуватися квартирою - це вже неабияке досягнення (і значне полегшення для його близьких).

  Стосовно мільонера - спишемо на ексцентричність цієї особистості.

  Стосовно критеріїв відбору - по-перше, треба було б якось показати, що герой, до всього іншого, ще дуже худорлявий. По-друге. Кваліфікація не менш важлива, ніж надлегка вага. А яка кваліфікація в гімнастки, карлика? Тобто, я мала на увазі(і ви, мабуть, теж), що відбір мав проходити серед людей з надлегкою вагою певної кваліфікації, яким нічого втрачати. Ваш ГГ відповідає цим критеріям, інші кандидати - ні, тому і виникає відчуття "не вірю". З ГГ в вас все гаразд, проблема- з кандидатурами його конкурентів. Вони карикатурні, і це шкодить твору.

Повернутися на сторінку

Залиште свій коментар!

Не реєструватися/анонімно

Використовуйте нормальні імена.

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email.
(При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д.)grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(обов’язково)