Конкурс рецензій Юкон-2013

Понеділок, 23 вересня 2013 г.
Переглядів: 1790
Підписатися на комментарі по RSS

Изображение

Умови конкурсу

Конкурс має 2 частини - конкурс рецензій, написаних українською мовою (проводиться Олегом Сіліним та Сергієм Торенком на сайті літпроекту україномовної фантастики «Зоряна Фортеця»), і конкурс рецензій, написаних російською мовою (проводиться Ксенією Медведевич, Людмилою Астаховою, Володимиром Арєнєвим та Олегом Сіліним у їхніх блогах).

Рецензії можна писати на будь-якй твір авторів-гостей фестивалю (Ксенії Медведевич, Людмили Астахової, Володимира Арєнєва, Олега Сіліна), незалежно від того, написаний був твір самостійно чи у співавторстві з іншими авторами, а також де і коли опублікований - електронна чи паперова книга, сторінка сайту, блог автора тощо. Обмежень щодо жанру і обсягу творів, що обрані для рецензування, немає, але якщо ви берете малу форму, то таких творів має біти щонайменше 2 для однієї рецензії.

Конкурс відбуватиметься у 2 етапи. Перший етап триває до 5 листопада і проводиться у блогах авторів. Кожен автор викладає пост-оголошення, а учасники конкурсу викладають посилання на власні рецензії на твори цього автора під постом-оголошенням в коментарі першого рівня (коментар має включати назву рецензії, назву рецензованого твору та посилання). По закінченню першого етапу кожний автор на власний розсуд обирає 2 найкращі рецензії на власні твори. Серед рецензій українською мовою обирається 4 найкращих на вибір координаторів літпроекту. Другий етап (відбудеться між 5 и 10 листопада на сайті Юкону** ) - загальне відкрите голосування за найкращу рецензію російською та українською мовами, по кожній частині конкурсу окремо. Про другий етап конкурсу буде оголошено окремо. В кожній частині конкурсу матимемо по 1 переможцю - саме вони отримають путівки.

Взяти участь у конкурсі може будь-хто (звісно, якщо він повнолітній і дієздатний).

Кількість рецензій від одного учасника необмежена. Один учасник може писати рецензії будь-якою з указаних мов (українською, російською) на твори будь-кого з означених авторів і подавати їх відповідно на сайт «Зоряної Фортеці» (рецензії, написані українською мовою) та до постів авторів (рецензії, написані російською мовою).

Автор може публікувати/репостити/цитувати уривки та цілі рецензії (з указанням авторства), якщо вони йому до вподоби, це не порушує умов конкурсу та не дає переваг учасникам.

**Сайт Юкона на разі на технічному обслуговуванні, проте за тиждень почне працювати. Адреса сайту: http://youkon.com.ua/

Правила оформлення рецензій

* Рецензія має бути опублікована на будь-якому відкритому ресурсі у відкритому доступі (жж, фейсбук, вконтакт, інші соцмережі з відкритим доступом для незареєстрованих читачів) у період з 23 вересня по 5 листопада 2013 року. Також до участі у конкурсі допускаються рецензії, що написані протягом 2013 року - проте вони мають бути опубліковані знову і оформлені відповідно до правил конкурсу.

* На початку обов'язково має бути вказано, на який сама твір написана рецензія, автор твору і при можливості - джерело (паперова чи електронна книга, сторінка сайту Самвидав, іншого сайту, форуму, блогу тощо).

* Рецензії українською мовою мають бути опубліковані в блозі автора рецензії, а повний текст присланий на сайт літпроекту «Зоряна Фортеця» (на адресу rec@starfort.in.ua)

* Рецензії російською мовою мають бути донесені до автора рецензованого твору - тобто необхідно прийти до блогу автора твору, знайти пост про конкурс і коментарем першого рівня вказати назву рецензії, назву рецензованого твору та дати посилання на повний текст рецензії. Власне рецезію до коментаря вставляти непотрібно. (Наприклад, посилання на рецензію на цикл Людмили Астахової та Яни Горшкової «Пам’ятай про життя» розміщуємо у пості про конкурс в журналі Людмили Астахової, на книгу «Яструб халіфа» - у журналі Ксенії Медведевич тощо).

* Обсяг рецензій від 2 до 10 тисяч знаків.

* Зміст має відповідати жанру рецензії. Славослів'я та суцільне цитування рецензією не є і до конкурсу не приймаються.

* Для рецензування можна брати малу форму, але у цьому випадку таких творів має біти щонайменше 2 для одної рецензії.

* Частина рецензії може бути схована під кат/спойлер.

* В кінці рецензії обов'язково має бути банер (див. нижче). Банер не має ховатися під кат.

* Для участі у конкурсі рецензій, написаних російською мовою - слідкуйте за повідомленнями у блогах Ксенії Медведевич (grey_koala), Людмили Астахової (irien24), Володимира Арєнєва (авторська сторінка на Фантлабі http://fantlab.ru/user3068/blog) и Олега Сіліна (skaerman).

* Рецензії російською та українською мовами мають бути самостійними і не повинні дублювати чи перекладати одна одну. Інакше вони обидві не зараховуються.

* Якщо ви не маєте власного блогу, але бажаєте взяти участь у конкурсі, ви можете домовитися з тим, у кого такий блог є про публікацію. не забудьте вказати ім'я та контакти для зв'язку.

Крім того фіналістів першого тура, хто доїде до фестивалю, чекає особливий сюрприз.

Код для вставки банера:

Детальніше про фестиваль Юкон-2013 вы можете дізнатися за посиланнями:

Сайт фестивалю http://youkon.com.ua (на разі на техобслуговуванні, але має запрацювати)

LiveJournal спільнота «Юкон» http://community.livejournal.com/you_kon/

Група ВКонтакті http://vkontakte.ru/club6084661

Група 1