Повернутися на сторінку

Коментарів: 20

 1. 2017-08-04 в 22:30:19 | Зіркохід

  Фабула твору вторинна, але написано цікаво. Правда, з розділовими знаками біда...

 2. 2017-08-07 в 21:30:29 | Повзпрохід

  Цікаво, а де це конкретно відбувається? Хоча значення зрештою не має...

 3. 2017-08-13 в 00:49:15 | лісовик

  Ідея цікава, але перевершення титанів не надто переконливе. Мені більш імпонує реальний досвід рідної України. Стільки років другої ролі і зараз ми маємо шанс всіх перевершити, просто будучи собою і люблячи свободу. Навіть інопланетянам є чому в нас вчитися.

  Успіхів.

 4. 2017-08-13 в 21:42:21 | Лореляйн

  Сподобалося. Перш за все ідея і посил. "Вверх" - мабуть таки нагору. І так, щось титани занадто розсипаються у компліментах перед землянином. Це не дуже переконливо. Композиція заплутана. Це його витвір призвів до забруднення на початку? Не зрозуміло: чи далі спогади, чи лінійне продовження. Успіхів.

 5. 2017-08-13 в 22:38:33 | Автор пробігав

  Лореляйн, дякую за відгук! Зважаючи, що "вверх" це простонародна назва, мабуть тут можна не дотримуватися літературної мови.

  Складно відтворити ваш хід думок, що твір головного героя призвів до появи аномалій. Можливо якісь мої неточності змусили вас так думати, але ні, то лише наслідок неправильного користування технологіями транспортування іншими людьми. Історія лінійна від початку до кінця, хоча зі "стрибками" через певні періоди.

 6. 2017-08-13 в 22:45:28 | Автор пробігав

  Лісовик, і за ваш відгук дякую! Проблема змішання культур повторювалася, повторюється і повторюватиметься ще не раз. В Україні окремий випадок цього явища, котрий заслуговує твору більшого розміру.

 7. 2017-08-18 в 14:55:27 | Фантом

  Вітаю, авторе!

  Спробую абстрагуватися від алюзій, якими твір сповнений по вінця. У голому підсумку маємо наступне: герой вигадав - прибульці реалізували - герой молодець wink Як на мене, проблема твору у тому, що ми самих Титанів не бачимо, хто вони, які вони. Нам показали лише Землю після їх появи. Відтак, дещо важкувато оцінити, наскільки все ж таки ГГ їх перевершив.

  Сам фантелемент на оповідання зовсім не грає. От якщо змінити землян на якихось тубільців, Титинів на інтелектуальну еліту перших світових країн - як це вплине на сюжет?

  Успіхів!

 8. 2017-08-18 в 19:37:56 | Автор пробігав

  Фантоме, стосовно, фантастичного елемента, звичайно, можна замінити людей на якихось на'ві, а Титанів на людей. Або зобразити захоплення Америки європейцями, після якого, до речі, в уцілілих індіанців відбувся якісний різкий стрибок культурного розвитку. Але як на мене, виразність у рамках обмежень конкурсу постраждала б.

 9. 2017-08-19 в 02:57:26 | Vitalii

  Прочитав! Мені не сподобалосьblank stare. Тунельне мистецтво... забруднення... Титани яких нема... статуя... щось я не вловив суті мініатюриrolleyes.

  Успіхів!

 10. 2017-08-19 в 08:53:30 | Автор пробігав

  Vitalii, ну буває, вдалих ловів LOL

 11. 2017-08-19 в 11:53:01 | Володимир

  Цікаво.

  Оповідання в тему: Андерсон Пол - Рука допомоги (є укр.), але воно якесь зневірене і заповнює розпачем.

  Разом з тим, нам, як нікому, ці питання важливі.

  Ідеї Автора, що технічну відсталість вже не подолати і варто зосередитись на митецькій експансії – якраз для літ.конкурсу. cheese

  В цьому справді було щось гарне, Рей навіть виставив кілька схем, що нагадували заплутані унікурсальні фігури (розділовий знак треба?) в соцмережі. Ставлячи “вподобайки” його друзі мабуть і не здогадувалися що це, але Реєві подобалося, що не один він бачить це красивим або просто незвичайним. Одну схему, ніяк не підходящу для доставки товарів, він забрав і на роботу, доробити у вільну хвилину. На лихо нагрянули з інспекцією Титани. Їхні золоті скафандри рідко можна було побачити відкритими, так що цього разу прибульці не скидалися на роботів. Насправді смагляві, з оранжевими очима і чимось невловимо пташиним у рисах люди.
  – Ви самі це придумали? – здивувався Титан, помітивши схему. А його вочевидь мало що могло здивувати.
  ...
  Ми вже звернулися до Академії тунельних мистецтв і сподіваємося побачити вас завтра за адресою нижче.
  ...
  І коли на обрії з’явилося будівництво перенесеної сюди Академії, він впевнився, що ті були як ніколи праві.

  Але якось це занадто випадково й неймовірно.

  А як самі титани використовували забруднення?

  Пола Андерсона обов’язково прочитайте.

  І спробуйте знайти хоч якісь нації серед людей, які б визнавали (навіть коли вона явна) вищість культури переможених.

 12. 2017-08-19 в 20:25:41 | Автор пробігав

  Дякую, Володимире! Маєте на увазі, що помітити можна територію? LOL Всі підкреслені вами слова легко знайшов у словнику в тих значеннях, які й закладав.

  Випадково й неймовірно - можливо варто було пожертвувати якимось діалогом задля глибшого розкриття Титанів, згоден.

  Але ж Титани не перемогли людей буквально, принаймні в мініатюрі про це не сказано. Захоплення китайським живописом або певна елітарність української вишивки чи Петриківки хіба не приклади на фоні світового панування культури Заходу? Було б цікаво подискутувати wink

 13. 2017-08-19 в 22:15:28 | Аноним2
  Але ж Титани не перемогли людей буквально, принаймні в мініатюрі про це не сказано. Захоплення китайським живописом або певна елітарність української вишивки чи Петриківки хіба не приклади на фоні світового панування культури Заходу?

  Справа в глобалізації.

  Розвинена чисельна цивілізація примушена йти шляхом спрощення засобів комунікації. Спілкування перетворюється на рутину, машинний процес, підлягає спрощенню та апроксимації. А от коли на її шляху трапляється цивілізація менш розвинена, самодостатня, замкнута, то її надбання викликають подив, бажання піти у дауншифт. От тому час від часу західний світ залипає то на японцях, то на індусах, то на південноамериканцях, то на мексиканцях, то на конголезцях, то на австралійських аборигенах, то на східних слов'янах, то на голандцях, то на скандинавах, то на шотландцях, то на англійцях, то на французах, то на римлянах, то на єгиптянах, то на євреях, то на атлантах.... Всім хочеться на хвильку зупинитися по дорозі в світле майбутнє. grin

 14. 2017-08-20 в 14:04:37 | Сторонній

  Мені, навпки, сподобалась майже повна відсутність самих титанів - щось таємниче і величне, а для героїв настільки звичне, що постійно лишається за кадром. Лайк іт.

  А от що мене збентежило, так це розмах подій. З цього вийшло би хороше оповідання на великий конкурс. А мініатюра - досить рубана і стисла, через що суха. За шість тисяч символів Ви спробували розказати доволі масштабну історію - вийшло сухо і пошматовано.

  Але якщо заплющити очі на це, мені дуже навіть сподобалось smile

 15. 2017-08-20 в 17:31:01 | chernidar

  Прочитав. Враження незрозумілі.

 16. 2017-08-20 в 21:08:52 | Дотепник
  Прочитав. Враження незрозумілі.

  Шкода, що ви не можете розібратися зі своїми враженнями? smirk

 17. 2017-08-21 в 10:38:24 | Володимир
  Автор пробігав
  Дякую, Володимире! Маєте на увазі, що помітити можна територію? LOL Всі підкреслені вами слова легко знайшов у словнику в тих значеннях, які й закладав.
  Випадково й неймовірно - можливо варто було пожертвувати якимось діалогом задля глибшого розкриття Титанів, згоден.

  Підкреслені слова стосувались саме "випадковості й неймовірності".

  Хай би вже краще ті "титани" відстежували соцмережу. Не самі, якоюсь програмкою чи МашІнтом cheese

  Але ж Титани не перемогли людей буквально, принаймні в мініатюрі про це не сказано.

  Ой добре...

  А сказати таки треба... smirk

  Захоплення китайським живописом або певна елітарність української вишивки чи Петриківки хіба не приклади на фоні світового панування культури Заходу? Було б цікаво подискутувати wink

  А це все виходить за межі відсталих країн? (Хоча, Китай вже й не дуже відсталий. Економіка, за паритетом, доганяє СШАмериканську...)

  Але таки Ви не перший, хто вважає, що стара культура може зацікавлювати майбутніх бездушних людисьок smile. От у діамантовому столітті (Ніл Стівенсон, фант.роман) про це було. Але чи всіх? Чи хоч багатьох?

  Втім, тут мова про царину "титанів". Ви, на жаль, так і не відповіли:

  А як самі титани використовували забруднення?

  Чи вони їх просто усували? А чому на Землі не схотіли?

 18. 2017-08-21 в 16:40:54 | Автор пробігав
  А як самі титани використовували забруднення?

  На початку описано, що вони мали б все "почистити". Тобто, усували, а протагоніст вигадав як використати "забруднення" для створення мистецтва. Вже як P.S. можна дописати, що перевершив він своєю вірою в цінність краси, незаплямованою комплексом меншовартості/зверхності.

  Колись читав оповідання, де іншопланетянин збирає на звалищі космічний корабель і в якомусь огляді це описувалося як символ того, що з колишніх ідей, проектів, одного разу постане щось неймовірне та нове, варто лиш подивитися під іншим кутом. По-моєму, багатьом варто взяти цю думку на озброєння.smile

 19. 2017-08-21 в 17:32:40 | лісовик
  як символ того, що з колишніх ідей, проектів, одного разу постане щось неймовірне та нове

  Мій досвід прибирання сараю наштовхує мене на думку, що зі старим мотлохом хайтек культуру не побудуєш. Беріть на озброєння.

  І ваше оповідання можна було б оповісти інакше. Наприклад, що після споживання товарів Титанів сміття й забруднення нікуди не діваються, і що навіть самі Титани в шоці і кажуть, що своїм споживацтвом ви перевершили навіть нас. А потім всі ці викривлені простори вибухають і оповідання вже більше відповідає темі. А на згарищі ми будуємо з нуля нове суспільство і не орієнтуємось на Титанів, чим вже стаємо за них вище. Якось так... Хочете - беріть на озброєння... хочете - ні...

 20. 2017-08-21 в 22:39:59 | Автор пробігав

  Лісовик, "а от якби зробив не так, а отак" - це вже альтернативна історія.cheese

  Ваша ідея справді цікава, проте для мене надто песимістична.

Повернутися на сторінку

Залиште свій коментар!

Не реєструватися/анонімно

Використовуйте нормальні імена.

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email.
(При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д.)grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(обов’язково)