Повернутися на сторінку

Коментарів: 11

 1. 2016-02-15 в 17:16:23 | Док

  Вітаю, Авторе.

  Оповідання викликало подвійні відчуття. З одного боку - дотримано стандартних сюжетних вимог до короткої прози. Читати було цікаво, хоча враження трохи gсувалося великою кількістю одруківок і проблемами з пунктуацією (часу до закінчення прийому вдосталь - куди поспішали?).

  Але суб"єктивно оповідання викликало більше негативу. І справа не в тому, що при певній гротескності, сарказмі і фарсу твір вийшов серйозним. Головна причина - жоден з героїв не викликав позитивних емоцій. Це не означає, що так не може бути в художній прозі. Але тут даний прийом не пішов на користь. Додатково наклалося, що відомі персонажі фолькльору набули специфічних характеристик - знову ж таки, неприємних мені особисто. Ну й думка, до якої підводить оповідання - це наші пращури винні у тому, що маємо зараз, не покращує сприйняття. У минулому поняття гуманності було специфічним. Зокрема, й наші козаки під час військових походів мали своєрідне уявлення про гуманність і військову доблесть. Але автору слід було б врахувати, що важливу роль у формуванні етносу і культури народів "на північ від батьківщини" відіграло татаро-монгольське нашестя.

  В загальному, не варто поєднувати в одному тексті фарс і трагедію. І це вже не лише НМСД.

  На останок - у даному контексті слово "батьківщина" пишеться з малої.

  Успіху.

 2. 2016-02-15 в 18:37:50 | люпин

  після "чурок", "русскіх людєй", вибачте, не читав далі...

 3. 2016-02-16 в 19:23:23 | Альтаїрченко

  Міркую, що автор помилився конкурсом: це не фантастика, а історичне оповідання. Чи псевдоісторичне?

 4. 2016-02-17 в 03:46:54 | Автори

  Дякуємо, пане Док!

  То була наша реакція на історичну працю "Країна Моксель" (першу частину). В Білінського все чорно-біле. Наші - цивілізовані європейці, а аборигени - варвари. А ми тільки те й хотіли показати, що у історії усе складно.

  Так, не можна судити давніх людей за теперішніми стандартами. А тим більше злочин 800-900 річної давнини не є виправдання сьогоднішнім спробам "помститися".

  Але водночас не бачимо причин накладати табу на опис колоніальних авантюр князя Юрія і на той факт, що громадське суспільство Київської Русі не засудило його протиправні дії.

 5. 2016-02-17 в 03:50:12 | Автори

  Пане Альтаїрченко!

  Будь-який історичний твір - то є більш-менш фантастика Особливо коли йдеться про дуже давні часи!

 6. 2016-02-19 в 14:57:42 | нонейм

  Різко негативне сприйняття, вперше на цьому конкурсі. Була б можливість, то замість додати, краще б відмінусував 10 балів.

 7. 2016-02-20 в 11:16:16 | Олександр

  Але ж і справді - є такий розділ фантастики - історична. От це десь воно і є. Проте - насправді багато перебільшень, що робить твір просто антиросійським, і це сильно перебиває його суть та ідею. В плані нашої відповіді на теперішній російський "бред" - думаю, тут краще мовчати, ніж зводити себе на їхній рівень. До речі, навіть Перумов не залишився в спокої - написав ура-патріотичну книгу Млава красная, також, краще б не писав.

 8. 2016-02-22 в 21:16:43 | Рі

  Ой, Господи. Я не спец у історії мови, сленгу та побуту, але щось мені тут несе неісторичними вигадками та нав'язливими ідеями. Стиль рваний, а кількість незрозумілостей (точніше, лютих необґрунтованостей confused) завелика.

  Не надто приємно це читати smirk Мій слабкий мозок скипів.

 9. 2016-02-23 в 21:05:23 | Старліт

  Я заплуталасяsmile для сатири забагато драматизму, для псевдоісторіі замало історичної достовірності. Ну, наприклад, який син може бути в архімандрита? Цей сан з ієрархії чорного духовенства. Тим більше на Русі вперше з'явився через приблизно 50 років після "заснування" Довгоруким Москви. Мій історикоорієнтований розум це зламалоsmile) Непогана детективна складова, але дуже рваний виклад. Єдине, що реально зацікавило - спроба показати, що не все так однозначно у парадигмі "ворог-друг".

 10. 2016-02-27 в 15:24:28 | Таємний Хтось

  Вах! Що це було? Тільки відходжу)

  Твір цікавий і фантастично реалістичний. Читав і думав – «а може реально щось подібне було?»

  Одне зауваження то це діалоги «дикунів» (Ох, як мені це подобається). Краще був би російський правопис, бо просто пробивало на сміх ото «Расія матушка», «нє сєрчай», «Ти всєгда са мной, дажє кагда ідьош на службу.»

  Автору успіхів і натхнення!

 11. 2016-02-27 в 19:07:13 | Спостерігач

  Гарно / душевно. Часто викликало посмішку. І оповідань з адекватним, як оце тут, відображенням москалів не вистачає.

  АЛЕ

  Повністю поділяю думку пана Старліта:

  "для сатири забагато драматизму, для псевдоісторіі замало історичної достовірності."(с)

  Альтаїрченко - на цьому конкурсі максимум відсотків десять робіт - фантастика. Тому коментар ваш не доречний.

Повернутися на сторінку

Залиште свій коментар!

Не реєструватися/анонімно

Використовуйте нормальні імена.

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email.
(При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д.)grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(обов’язково)