Коли вони стануть розумними

Неділя, 14 серпня 2016 г.
Переглядів: 429
Підписатися на комментарі по RSS

Моя місія – спостерігати за еволюцією одного квазірозумного виду на краєчку галактики. Начальство вважає, що вони ось-ось стануть розумними і тоді з ними можна буде встановити контакт (а, між нами кажучи, справа не стільки контакті, а, даруйте за каламбур, в контракті, тобто – бізнесі). Відповідно, треба втратити свого шансу та бути першим. Попередники мої понаписували оптимістичних звітів, що, мовляв, окремі особини цього  виду уже відповідають більшості критеріям розумності. В центральному офісі це все проковтнули і тепер чекають, що ось-ось прибутки від торгівлі з молодою цивілізацією потечуть як струмені плазми до чорної діри.

Але я, покружлявши кілька витків довкола тутешньої зірки, розібравшись у ситуації, уже не поділяю їхнього оптимізму. Ознаки розумності окремих особин –  це дуже добре. Але, будемо відверті, це ж винятки. У цілому, досліджуваний вид не просунувся до розумності аніскілечки. Пройдемося критеріями.

Перший: внутрішньовидова гармонія ¬– не досягнуто. Постійне знищення собі подібних, конфлікти на будь-якому ґрунті: етнічному, релігійному, гендерному, віковому, майновому. Прогрес мінімальний.

Другий: міжвидова гармонія ¬– не досягнуто. Не назвемо ж ми досягненням міжвидової гармонії ситуацію, коли процвітатиме тільки один вид, а інші буде винищено?

Третій: екосистемна гармонія ¬– не досягнуто.

Четвертий¬: досягнення технічного рівня достатнього для протистояння глобальним катастрофам – не досягнуто.

П’ятий: біологічне самовдосконалення ¬– не досягнуто. Хворіють і вмирають так само як і звичайні тварини, що не претендують на розумність.

Тому, без особливих надій, продовжую спостереження. На дозвіллі готую своїм наступникам поради та інструкції для встановлення контакту з цими істотами. Деякі пункти стандартні, а деякі змінено для врахування місцевої специфіки.

Поради щодо вибору часу встановлення контакту:

Не рекомендую встановлювати контакт: в понеділок (у місцевих вважається, що цей день важкий), у вівторок (після понеділка, теж іще не всі встигають прийти до тями), у середу (єдиний день коли цей вид працює, якщо відволікти їх від роботи в цей день, то станеться економічна катастрофа), в четвер (усі стомлені після середи і подумки готуються до п’ятниці); у п’ятницю (кінець робочого тижня, контакт буде невдалим, оскільки ви зіпсуєте людям вікенд), субота та неділя – вищезгаданий вікенд, ніхто не працює  і ніхто з вами контактувати не буде. Що ж це виходить – нема жодного дня підхожого? Тоді, мабуть, встановлюйте контакт у вівторок; у середу зранку проведете переговори, ввечері підпишете контракти, в четвер екскурсії по місту або за місто, а в п’ятницю зранку виліт у напрямку центра галактики. 

Застереження!

Ні в якому разі не варто приземлятися:

– в бідній країні (вашу тарілку поріжуть на металобрухт);

– в країні з розвинутим туризмом (вашу тарілку поріжуть на сувеніри);

– в Китаї (через рік просторами галактики курсуватимуть тисячі копій вашої тарілки);

– в Україні (якщо все ж наважитесь, то будьте готові до випробування національною кухнею: борщем з пампушками, салом, бужениною, кров’янкою, галушками, варениками з сиром-картоплею-капустою-рибою-м’ясом-маком-вишнями-яблуками-сливами, холодцем, голубцями, картопляниками, гречаниками, дерунами, квашеною капустою, маринованими грибочками, квашеними огірочками, самогоном – виготовленим за безліччю рецептів з різноманітної сировини);

– в Росії  (місцевий народ об’явить себе обраним і з чистою совістю скине всі свої атомні бомби на необраних, перший критерій  розумності буде порушено і контакт встановлювати буде заборонено);

– в Сполучених Штатах (їх і так усі вважають ворогами, і якщо ви там прилендитесь, то такої образи та несправедливості всі хто має атомні бомби не переживуть, скинуть свої арсенали на них-нещасних, що, знову ж таки, означає порушення першого критерію розумності і заборону контакту).

Краще за все – сідати в океан, в нейтральні води, поближче до офісу ООН.

Особливістю даного виду є буйна фантазія, яка дозволяє їм зробити своє безпросвітне життя хоч трохи цікавим та нібито змістовним. З іншого боку, захоплення всілякими вигадками відволікає цей вид від справді важливих речей: виконання п’яти критеріїв розумності.  Все ж майте на увазі, що ніяких відьом, ельфів, орків, хоббітів, гномів, вампірів, марсіян, покемонів, лицарів на білому коні, диво-богатирів, мудрих керівників, добрих тещ та зомбі не існує. Це вигадані персонажі. Також не існує таких  психоемоційних явищ як: щастя, любов, працелюбність, справедливість, вдячність.

Також, не забувайте, що за тутешніми вимогами тарілка повинна бути обладнана:

– вогнегасниками порошковими з розрахунку 1 літр об’єму вогнегасника на 5 куб.м. об’єму тарілки;

– аптечками згідно з вимогами ДСТУ 3961-2000;

– знаком аварійної зупинки або блимаючи червоним ліхтарем;

– спеціальними підкладками (не менше двох штук) для підкладання під колеса.

Не залишайте тарілку відкритою, коли йдете на переговори чи екскурсію.

Але всі ці поради та інструкції будуть потрібні тільки тоді, коли вони порозумнішають. А це станеться ще зовсім не швидко, якщо, взагалі, станеться.