Повернутися на сторінку

Коментарів: 18

 1. 2017-08-10 в 09:18:18 | Coren

  Класно написано, але хто цю Лагерту в космос пустив?

 2. 2017-08-10 в 09:25:29 | Автор

  Хіба мало у житті Катерин Винник?smile Але так, автор не може не захоплюватися її образом у Вікінгах.

 3. 2017-08-10 в 11:48:45 | Зіркохід

  Нарешті знайшов щось до душі. Сподобалося, попри те, що огріхів у тексті чимало (зокрема вживання давального відмінка замість родового (скафандрУ, СатурнУ) - зло, зло, ЗЛО!!!)

  А взагалі я таких астронавтів у позаземелля не пустив би. Поведінка в них божевільних учених. Або дітей. Тобто безвідповідальність повна. "Давайте земну їжу енцнладцям згодуємо. - А давайте. - І нафіга з Землею консультуватися". Але згадайте, що кожен земний апарат перед запуском у космос ретельно дезінфікується, щоб у чужі світи не потрапила жодна земна бактерія - як би потім чогось не вийшло.

 4. 2017-08-10 в 12:10:06 | Автор

  Зіркоходе, дякую за оцінку. Родивий відмінок - особистий жах, хоча, згідно до правил, планети мають бути з "а", нібиsmile щодо поведінки астронавтів, автор страшенно обурювався дурістю дослідників з останнього "Чужого", але на Енцеладі умови - екстремальні, певна неадекватність, мабуть, можлива. Радий, що сподобалося.

 5. 2017-08-10 в 12:35:31 | Зіркохід
  хоча, згідно до правил, планети мають бути з "а"

  Тоді в тексті ви йдете в розріз із правилами grin.

 6. 2017-08-10 в 12:39:39 | Автор

  Упс. Треба правити. Кажу ж - особистий жахsmile

 7. 2017-08-11 в 22:34:44 | їжак Гарольд

  складно. не затягує.

 8. 2017-08-12 в 13:26:30 | Лореляйн

  Важка наукова фантастика. Трошки не мій жанр. Справді складно. Але. почитала про Енцелад (авторе, треба було б вказати, що це реальний супутник Сатурна) і продовжую читатиsmile виявляється Енцелад - одна з найвірогідніших кандидаток на позаземне життя. Щоправда, Європа більш вірогідна.

 9. 2017-08-15 в 09:56:14 | Фантом

  Вітаю, авторе!

  Класне оповідання. Однак, маю кілька зауваг.

  Мотивація Кет. В мініатюрі її недостатньо, хотілося б більше, що ж саме її штовхнуло на такий вчинок.

  Фінал. Наразі він виглядає "а потім я помер". Сама ідея зрозуміла, але тут би щось ввернути зовсім не наше, не від людей. Щось зовсім нелогічне з нашої точки зору, чим, на думку автора, могла б оперувати колонія. Якесь її прагнення. Бо знову ж мотивація

  який обов’язково досягне Землі
  трохи дивна. Як читач, я не бачу чому їм потрібно досягати землі.

  Вибачаюся, що настільки придираюся, та це тому, що оповідання дуже сподобалося. Плюс високий загальний рівень, тому, гадаю, автору просте "подобається" "не подобається" вже не цікаво wink

  До речі, читали "Темне море" Джеймса Камбіаса?

  Успіху!

 10. 2017-08-15 в 10:53:03 | Автор

  Фантоме, дуже дякую за увагу і оцінку. Погоджуюся, що приділив мало місця мотиваціі. На своє виправдання можу сказати, що занадто захопився світом. Так багато реальних дивовиж хотілося описати. Фотки з Касіні (до речі, у вересні він має загинути в атмосфері Сатурну), останні факти про Енцелад, вже реальні плани відправити туди місію...Сподіваюся, ви мене розумієтеsmile Кет, занадто далеко від Сонця, це кожному діє на нервиsmile Хоча, в моій голові, в неі теж був "контакт", сподіваюся, якось дати цьому більш розгорнуті пояснення в більшій формі.

  Щодо рибок. Тут здається простіше. Для автора - життя - це експансія. До того, вони вже просувалися. Тепер покращили своі шанси. Чого Землі? Праматір? Солодкий світ життя, який, згідно до голлівудського бачення, так потрібен іншопланетянам? Захоплення від краів системи до центру? (Оцей варіант загинув під ножицями).

  "Темне море" додав до списку. Насправді, натхнення отримано від Солярису і Острова Пітера Уотса. Ще раз дякую, Фантоме, за цікаві питання і можливість пофантазувати у відповідях.

  Лореляйн, дякую за увагу. О, там є що почитати. Автор от планує онлайн стежити за самогубним зануренням Касіні, чого і всім бажаю. В сенсі насолодитися космічним шоуsmile

 11. 2017-08-16 в 17:27:15 | Спостерігач

  Life - дуже погане кіно. Як по фабулі історії так і по фабулі істоти. Фантастика має бути реалістичною. А жіиві вітости не можуть існувати у порожнечі, біосфери.

  так текст нормальний. Але така непродуманість тексту викликає огиду. як Life чи Game of Thrones.

 12. 2017-08-16 в 18:28:35 | Автор

  Спостерігачу, дякую за увагу. Щодо Життя. Мені теж фільм не сподобався, хоча не назвав би його не науковоподібним. Щодо Енцеладу. Автор навпаки боявся переобтяжити реальними фактами. Згідно з останніми дослідженнями шар льоду над Тигровими полосами може бути 2 км (раніше передбачали десятки кілометрів), гейзерів вже зараз нараховують кілька десятків, вода у підлідному океані за складом майже тотожна земній. Автор не сумнівається, що виявлення життя на Енцеладі - справа часу. Пояс Е Сатурну реально формують викиди гейзерів з Енцеладу. До того ж автор жодним чином не передбачає, що моі істотки, нехай і модифіковані, могли б жити у порожнечі. Навіть клітина з Життя до такого не дійшла. Але так, автор вірить у силу і непереможність життя у всіх формахsmile

  До речі, у підвалинах Гри престолів - реальна війна у Європі.

 13. 2017-08-18 в 01:55:07 | Аноним

  І навіщо було так складно рятувати Маленьку Принцесу, щоб вона вже у свідомому віці згодувала себе іншій формі життя?

 14. 2017-08-19 в 02:46:57 | Vitalii

  Прочитав! Зразу ж згадується початок до фільму "Прометей". Текст читався легко, фінал був передбачуваний, героям вірив. Успіхів!

 15. 2017-08-20 в 14:52:15 | Сторонній

  Гарно, стильно, з думкою - подобається. Красиво. Так, є вже описані проблеми з мотивацією і безвідповідальністю.

  І так, нагадало трохи суміш Лема та Кубрика/Кларка. Загалом, порадувало smile

 16. 2017-08-20 в 15:44:10 | Автор

  Сторонній, дякую за відгук. Порадували асоціаціями з Лемом та Кларком/Кубриком. На Космічну одесею є навіть посилання у текстіsmile а Лем не може не надихати. Автор якраз перечитав і з подивом усвідомив, що Солярис не тільки не втратив актуальності, а й досі дає фору. Щодо іншого. Автора захопив світ Енцеладу: ідеальний сніг, кільця Сатурну на обріі, вічна напівтемрява.... Якщо ви хоч на мить його уявили - автор щасливий. Дякую.

  Віталію, асоціацій може бути багато. Дуже дякую за відгук.

  Анониме, ху із Маленька Принцеса?smile

 17. 2017-08-20 в 17:49:04 | chernidar

  Дока на вас немає...

 18. 2017-08-23 в 17:47:35 | Аноним

  Вітаю, авторе, з чудовими результатами! Обізнався. Вибачте, якщо що. Вирішив, що ви - Юлес Скела. Тільки-но в липні читав його схоже оповідання. Не повірилося, що це можуть бути два різних автори smile

Повернутися на сторінку

Залиште свій коментар!

Не реєструватися/анонімно

Використовуйте нормальні імена.

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email.
(При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д.)grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(обов’язково)