Про «Мантикору»

Понеділок, 21 лютого 2011 г.
Переглядів: 6246

ИзображениеВступне слово шеф-редакторів до першого числа альманаху

Імперія Фантастики включає в себе безліч королівств, островів та анклавів. Ми вирішили приєднати до її неозорих володінь Землю Мантикори, де мешкають мавки і мандрівники магічними світами, письменники-фантасти і невловимі чупакабри, фанати фентезі і практикуючі відьми. Читаючи наш альманах, ви самі визначите, наскільки авторам і упорядникам вдалося відчинити літературну браму цієї землі, здавна відміченої на картах європейської містики. Нам, принаймні, цей процес здався тематично перспективним і сповненим приємних несподіванок.

Так вже повелося, що фантастика й тепер, на початку XXI століття, залишається такою собі «попелюшкою літератури». Принаймні, жодний фантаст поки що не отримав Нобелівської премії. В Україні, де літературу все ще вважають додатком до суспільно-політичного процесу, фантастика тим паче перебуває на правах «розважального чтива». Високочолі літературні експерти рідко сходять до уважного та позитивного оцінювання сайєнс-фікшн або ж фентезі. Більше пощастило творам у жанрах альтернативної історії і магічного реалізму. Напевне тому, що наше суспільство з гіпертрофованим пієтетом дивиться у власне минуле, а в магічному реалізмі знаходить дорогі серцю етнографічні мотиви. Думаю, що настав час віддати належне майбутньому. А також подумати про можливі реальності, з яких мудрі люди навчилися робити «ментальні прилади» для корекції тої реальності, яка поза нашою волею мешкає за вікнами і дверима. На часі активне планування нашого майбутнього у найширшому розумінні цього слова. На часі читати, писати і видавати українську фантастику.

Сподіваємося, що альманах «Мантикора», який ми плануємо з часом перетворити на регулярний часопис, послужить цій справі. У планах редакції с заснування книжкової серії та щорічні фестивалі фантастики у Карпатах. А ще и шукатимемо талановитих авторів. У цьому числі альманаху ми друкуємо твори-переможці конкурсу «Золота Мантикора», темою якого стала таємнича і могутня магія гір. у представлених текстах ми, у першу чергу, намагалися відмітити оригінальні сюжетні ходи і стилістичні знахідки. У наступних випусках продовжимо підтримувати перспективних фантастів. А вони, сподіваємося, у свою чергу потішать нас доброю фантастикою. Отже, приємного вам читання!

Шеф-редактори альманаху «Мантикора» Володимир Єшкілєв і Наталія Щерба.

Фестиваль

Другий фестиваль фантастики «Карпатська мантикора» відбудеться в кінці серпня під Івано-Франківськом. На фестивалі вручатимуться призи: «Золота Мантикора», «Велика Залізна Мантикора» (вибір спонсорів), три «Залізні Мантикори».

До фестивалю вийде друком другий номер альманаху фантастики «Мантикора».

*

З 21 по 24 липня 2011 року під Івано-Франківськом відбувся перший фестиваль фантастики «Карпатська мантикора». В програмі були представлені доповіді, зустрічі з журналістами і нагородження переможців конкурсу «Золота мантикора».

Медіа-матеріали:

* Ефір на радіо

* Телесюжет

* Фотоальбом на Фейсбуці

* Прес-реліз + фото

* Враження учасника

* ВОЛФ-ньюс

* OLDNEWS

* Інтерв'ю з організаторами

* Вітання лауреату

* Фотогалерея.

Журі конкурсу

Журі конкурсу складе редакція альманаху «Карпатська мантикора»:

Володимир Єшкілєв - письменник і журналіст

Наталія Щерба - письменник, автор циклу романів «Часодеи»

Марія Микицей - письменник і поет.